הפעלות בבריתות

"הפעלות לבריתות"? שאל בעלי בחצי חיוך, "נראה לי את עוד מטושטשת". הזדקפתי אליו ונעצתי בו מבט חודר: "אני עייפה, חלשה, יהיו המון אורחים שצריך לשים אליהם לב, לא בא לי לרוץ אחרי הילדים. אני רוצה הפעלה לברית כמו שהייתה אצל מיכל. זה היה פשוט מעולה".

הבעל השתכנע ועכשיו אני רוצה לשכנע גם אתכם. למרות שהיום הפעלות לבריתות הופכות להיות יותר ויותר מקובלות, עדיין אנשים רבים מרימים גבה כאשר בעלי השמחה מחפשים הפעלה לברית שלהם. זה עדיין נשמע קצת מוזר. אבל האמת היא שזהו פתרון מצוין עבור הילדים הקטנים שמגיעים לברית עם הוריהם.

לרוב בריתות מתקיימות בבוקר או בצהריים. בשל כך, אורחים רבים מגיעים עם ילדיהם הקטנים לאירוע. הפעלה לבריתות משחררת את ההורים מההשגחה הצמודה על הילדים והם פנויים להתרכז בשמחה ובמקביל מעסיק את הילדים ומפיג מהם את רגעי השעמום, כך שהם לא צריכים לרוץ סחור סחור, להפיל צלחות ולהתנגש במלצריות.

ישנם סוגים שונים של הפעלות: פינת ליטוף, פינות יצירה, מתחם ג'ימבורי ועוד, אבל ההפעלה שאני רוצה לספר לכם עליה היא הפעלה ספורטיבית דינמית עם הילדים, המפעילה אותם ליותר משעה של כיף, הנאה והוצאת אנרגיות. ההפעלה הזו כוללת בובות ענק, משחקים עם אביזרים כמו חישוקים, מטפחות, כדורים, מצנח ועוד, שירים וריקודים, אפילו הפרחת בועות סבון או בועות ממתק אכילות.

הפעלות לבריתות צריכות להיות אטרקטיביות ומהנות ובו זמנית לא להפריע לאירוע להתנהל כמו שצריך. לכן הפעלה מהסוג הזה עשויה להיות הפתרון הטוב ביותר להורים טריים המעוניינים לחגוג טקס ברית מילה לבנם החדש והמתוק מבלי הפרעות בלתי רצויות של זאטוטים קטנים ומבלי לפגוע בהורי הזאטוטים הללו אשר רצים אחריהם לאורך כל האירוע. הפעלה דינמית המשלבת שיר ומשחק, ספורט ואביזרים, מעניינת כל ילד בכל גיל (שלא כמו פינת ליטוף או מתחם ג'ימבורי למשל), ומספקת רגעים קסומים של הנאה לילדים, ותתפלאו לשמוע – גם להורים.

יותר מזה. במידה ויש עוד ילדים במשפחה של התינוק, דואגים המפעילים להתמקד בהם ולהפוך אותם למסמר הערב. לאף ילד או ילדה, לא נעים לראות איך כולם מקרקרים סביב התינוק החדש. פתאום הם מבינים שתשומת הלב לא תמיד תהיה מכוונת אליהם, ולכן חשוב מאוד שירגישו חלק מהאירוע וירצו לקחת בו חלק פעיל. טקס אח /אחות בוגר/ת, האצלת סמכויות, בחירת המשתתפים במשחק וחלוקת הפרסים, הם רק חלק קטן מהדברים שנותנים לאחים תחושה של גאווה ושייכות. הפעלה לבריתות יכולה להשיג את כל זה ולהבטיח שיתוף פעולה מצד האח הבוגר, כך שתוכלו להתפנות לאירוע בנחת.

הברית הסתיימה אחרון האורחים כבר עזב. הבן שלי, המתוק והכואב נרדם בזכות חצי ליטר יין שמצץ מאצבעו של המוהל. זו היה אירוע מוצלח. אני שמחה שהתעקשתי על הפעלות לבריתות. הפעילות הספורטיבית והמהנה הייתה מקור לחיוכים של הילדים ושל הוריהם ונתן לנו המבוגרים להתמקד באירוע.

מעתה אני ממליצה לכל חברותיי: תעשנה טובה, תלדנה בנות, אבל אם בכל זאת ברית – הפעלות לבריתות, אל תוותרנה על זה! אפילו בעלי כבר הכריז שלברית הבאה הוא מזמין דבר ראשון את המפעילה!